Forum NKSA Strona G³ówna


 
   
 
Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Grupa Swarm (Przewodnicz±cy: Gefrej)
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-13, 20:01   Grupa Swarm (Przewodnicz±cy: Gefrej)

Wstêpny podzia³ na grupy:
1. Przewodnicz±cy wawer: zipon, przodek, Kuba Sobczak(Kuba.S) reszta
2. Przewodnicz±cy Gef: pawlo, Malin2000, Marcin, Zirgin, tachlimalaki.
3. Przewodnicz±cy co_pat: marecki, ciuras, witpok, Konrad.

Proszê osoby które s± w mojej grupie o kontakt mailowy
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-13, 21:32   

co_pat napisa³/a:
Ruszamy z projektem!!!

wawer napisa³/a:

1. Projekt mechaniczny: czyli obudowa, silniki(Maj± byæ to dok³adne wymiary katalogowych silników nie wyssane z palca. Silniki na , ok. 5V, gdzie baterie(4xAAA). Robot w podstawie nie powinien przekraczaæ 100mm(d³ugo¶æ boku podstawy).
2. Spotkanie w grupach projektowych i omówienie projektów wybór 1. Do 20 Listopada max.
3. Uzgodnienie, który projekt najlepszy z po¶ród 3(3 grupy projektowe). Do 22 Listopada wybór.
4. Uzyskiwanie dofinansowania projektów. (To moje zmartwienie albo kogo¶ wyznaczê)
5. Pó¼niej, na co ka¿dy czeka - sk³adanie. Najpierw 1 robot z³o¿ony przez prowadz±cego aby pokazaæ jak to wszystko zrobiæ pó¼niej kolej na Was.


Musimy siê wzi±æ do roboty, po weekendzie chcia³ bym widzieæ chocia¿ wstêpny schemat mechaniczny- 20 listopada w czwartek przedstawiamy swoje projekty.
Zaznaczam,¿e wszelka bierno¶æ w projekcie skutkuje najpierw ostrze¿eniem, a w ostateczno¶ci podziêkowaniem za wspó³pracê.
Wszelkie pytania i w±tpliwo¶ci na forum lub PW.


Je¿eli chodzi o nasz± grupê, projekt mo¿e ruszyæ z lekkim po¶lizgiem (prowadzê jeszcze grupê NET) ale nie za du¿ym. Liczê na Wasze zaanga¿owanie, pamiêtajcie, ¿e ja tylko koordynujê pracê, ale dzia³amy razem.

Wawer Was porozdziela³ do grup. Osoby które s± u mnie niech siê zg³osz± (czy to na PW, maila czy w tym temacie, preferujê maila i topic). Muszê zorientowaæ siê kto jest kto, nie obra¿ajcie siê jak bêdê Was myli³ :P
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-15, 23:37   

Ok, ¿eby nie by³o nieporozumieñ - pierwsze efekty pracy, tak jak pozosta³e grupy, musimy mieæ na 20.11 (spotkanie w czwartek). Ka¿dy niech wymodzi co¶ od siebie, nasza grupa mo¿e siê spotkaæ jako¶ w ¶rodê - mam okienko 10-12, mam nadziejê, ¿e macie czas, ¿eby choæ mi przekazaæ i krótko opisaæ swój rysunek. Ja te¿ mam swój pomys³, wiêc do roboty!
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
wawer 
Wiceprezes


Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Mar 2008
Posty: 183
Wys³any: 2008-11-16, 11:43   

Oficjalnie osoby przyjête do grupy Gef-a: pawlo, Marcin Barlik,tachlimalaki.
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-16, 12:36   

Ok. Ma³y update do godzin, w których mo¿emy siê spotkaæ: mam jeszcze czas w czwartek przed spotkaniem. bo koñczê o 13. Chyba od 15 mamy salê wiêc raczej bêdziemy ju¿ tam mogli siedzieæ, ale g³owy nie dam
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-17, 15:34   

Dobra, tak jak mówi³em - spotykamy siê we ¶rodê (miêdzy 10 a 12 jestem w A novum) albo w czwartek (koñczê o 13 i bêdê albo przy bufecie na dole E, albo pod E41. O 15 przenoszê siê do E27. Przynie¶cie swoje propozycje wed³ug wytycznych Wawera, na karteczkach, elegancko. Obgadamy i bêdziemy mieli pe³en obraz naszej propozycji. Bez obijania siê.
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
Marcin
Automat do napojów

Do³±czy³: 10 Lis 2008
Posty: 3
Wys³any: 2008-11-18, 20:46   

Ko³a bêd± przymocowane bezpo¶rednio do silnika czy przez przek³adnie?
 
 
     
wawer 
Wiceprezes


Wiek: 37
Do³±czy³: 06 Mar 2008
Posty: 183
Wys³any: 2008-11-18, 21:31   

To zale¿y od Twojej decyzji. Ja my¶la³em nad tym aby przymocowaæ ko³a do wa³u, ale jesli masz inny pomys³ to ¶mia³o zaproponuj.
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-18, 22:21   

Hmm... a dzi¶ sobie stwierdzi³em, ¿e mo¿e co¶ siê znajdzie w napêdzie fdd... rozbieram i "O jaki fajny ma³y silniczek 5V z wa³em d³u¿szym od siebie samego! Bêdzie mia³ na czym robocik je¼dziæ:)))". Uhahany wyci±gam i tak sobie my¶lê "zakrêcê wa³em, trzeba zobaczyæ czy g³adko chodzi..." zakrêci³em... a w³a¶ciwie nie zakrêci³em bo przy próbie nadania momentu pêdu tylko pobabra³em paluchy smarem... szukam dataszyta... JEST!!!


Dodano do ekwipunku: silnik krokowy 5V o ¶rednicy 20mm

imo mo¿naby go wykorzystaæ do czepiania siê innego robota albo cos w te klotzki
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
mog123 
Automat do gier

Do³±czy³: 13 Lis 2008
Posty: 25
Sk±d: Wejherowo
Wys³any: 2008-11-18, 23:01   

a teraz zobacz jak steruje sie silnikami krokowymi bipolarnymi ;)
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-18, 23:21   

a teraz przydaj siê na co¶ i podrzuæ linka skoro ju¿ zacz±³e¶ ;)

Btw:mamy i tak w planie rozbudowanie robota o mikroprocka. Chyba nie wierzysz w to, ¿e bêdziemy robiæ samokalibruj±cego siê uk³adu dokowania do robota zbudowanego na kilku bramkach?
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
mog123 
Automat do gier

Do³±czy³: 13 Lis 2008
Posty: 25
Sk±d: Wejherowo
Wys³any: 2008-11-19, 06:32   

Nie zrozumiales mnie, pisalem to w dobrym sensie tego zdania znaczeniu:)

http://www.automatykaonli...ykuly.php?id=48

Chociaz ten artykul az tak duzo nie wyjasnia to mozna z niego sie nauczyc ;]
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-19, 09:31   

Te¿ mnie nie zrozumia³e¶ ja tak samo pisa³em w dobrej wierze :P Tylko staram siê wszystkim (nie tylko Tobie ale akurat Ty siê wychyli³e¶, no offence :P) wyrobiæ dobry nawyk, ¿e jak ju¿ pisz± co¶ na temat ¼róde³/poradników to niech wrzuc± linka :P
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
gefrej 
Administrator
Webmaster, sekretarz


Wiek: 35
Do³±czy³: 05 Mar 2008
Posty: 208
Sk±d: Gdynia/Sopot
Wys³any: 2008-11-20, 20:40   

Tak jak to dzi¶ ustalili¶my na spotkaniu: Od tej pory wszelkie sprawy zwi±zane z projektem za³atwiamy na forum!

Dodatkowy termin sk³adania projektów 27.11.2008. Wiecie gdzie i kiedy mnie szukaæ.

[edit]: Taktylko dla Waszej wiadomo¶ci - zdoby³em gotowy holder na4 baterie R6 z klapk± i w³±cznikiem. jest trochê obszerny (wszystkie baterie w jednej p³aszczy¼nie) ale my¶lê, ¿e ca³kiem fajnie siê sprawdzi

Inna sprawa... Trochê mnie boli ¿e w tym temacie wypowiedzieli siê (poza mn±) tylko wawer, który ma swoj± grupê i mog, który w ogóle nie bierze udzia³u w projekcie... Pamiêtajcie po co jest to forum i ¿e to ono tak naprawdê decyduj±co wp³ywa na dynamikê podejmowanych przez nas decyzji.
_________________
Je¿eli kto¶ pomaza³ Twój post na czerwono z pewno¶ci± nie by³ to Picasso. Czas nauczyæ siê korzystaæ ze s³ownika...
 
 
     
Zirgin 
Automat do napojów

Wiek: 35
Do³±czy³: 16 Pa¼ 2008
Posty: 9
Sk±d: Olsztyn
Wys³any: 2008-11-22, 16:30   

Gefrej wiesz ja siê na projektowaniu nie znam jeszcze ale spróbuje co¶ wymodziæ na ¶rodê. Ale mam pytanie czy nie mia³ by¶ czasu od 9 w ¶rodê. Bo widzisz my mamy w ¶rodê od 10 do 12 Mechanikê gdzie sprawdzaj± obecno¶æ. Tak wiêc nie ma jak siê spotkaæ akurat w tych godzinach.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
   


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Qbs. Template theme based on Unofficial modifications.